Tirsdag 14.juni 2022
Noen prosjekt tar litt lengre tid enn andre.
I fjor sommer fikk jeg en bunke med gamle svart-hvite fotografi av min tvillingsøster Elin og meg fra 1996 – samme året som hun ble myrdet.
Jeg visste at jeg måtte bruke disse i kunsten min på et vis, men det tok tid å finne ut ut av hva og hvordan.
Det tok enda lengre tid å faktisk komme i gang, slutte å utsette det hele. Da jeg endelig startet møtte jeg opptil flere tekniske utfordringer med å få trykt fotografiene på oljemaling.
Men nå er jeg altså i mål. Her er det ferdige resultatet:
5 lerret som viser Sorgens 5 stadier; Fornektelse, Sinne, Forhandling, Depresjon og Aksept.
Hadde jeg vært fornuftig hadde jeg nok brukt tiden min på noe mer salgbart, noe pent og hyggelig noe. Men det er jeg altså ikke.
Livet er uforutsigbart. Det kan være innmari vondt innimellom. Man trenger ikke oppleve drap for å oppleve sorg.
Sorg kan også være et resultat av en uventet diagnose, sykdom, alvorlig ulykke, samlivsbrudd eller dødsfall.
Alle vil oppleve tap og sorg på et tidspunkt i livet.
Her er min tolkning.





